Światowy Dzień Mokradeł w rez. Hołda

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

P1110329
W ramach obchodów Światowego Dnia Mokradeł w dniu 3 lutego, odbył się spacer edukacyjny „Mokradła dla różnorodności biologicznej” ścieżką dydaktyczną wokół rez. Hołda.

Podczas spaceru zwracaliśmy uwagę na zmiany jakie zachodzą w przyrodzie na przestrzeni ostatnich lat. Na występujące coraz częściej lata suszy i jej skutki zarówno dla nas, jak i świata przyrody.

Aura, zamiast zimowej, także w czasie spaceru nie przypominała kalendarzowej zimy. Na krzewach pojawiły się już pierwsze pąki, niektóre gatunki ptaków postanowiły pozostać w czasie zimy u nas, zamiast tracić energię na długie przeloty, w cieplejsze rejony świata. Miejsca odwiedzane podczas spaceru, dawniej wypełnione wodą, okazały się suche. Deszcz, który pada przez ostatni tydzień nie był w stanie tych niedoborów uzupełnić. Dlatego, tak ważne jest zachowanie mokradeł.

Uczniom i ich opiekunowi serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

W. Pogorzelska

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button