Dzień Ziemi w Kliczkowie Wielkim

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

dzien ziemi kliczkow 1124 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Kliczkowie Wielkim odbyła się kolejna edycja Dnia Ziemi, tym razem pod hasłem „Chroń nasze gatunki”.

Dzień rozpoczął się od prelekcji o historii kampanii, celach i działaniach realizowanych w Polsce i na świecie z okazji obchodów Dnia Ziemi. Założeniem tego święta, jest przede wszystkim zwracanie uwagi na problemy otaczającego nas świata, edukacja dla zrównoważonego rozwoju i podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa. Młodzi ludzie z Kliczkowa Wielkiego poszerzyli swoją wiedzę na temat zagrożonych wyginięciem gatunków oraz zagrożeń związanych z  zanieczyszczeniem środowiska. Zwieńczeniem uroczystości było posadzenie trzech drzew jesionu wyniosłego.

Aktywny udział w obchodach Dnia Ziemi, symboliczne sadzenie drzewa jest uniwersalnym przesłaniem dla każdego człowieka, że od jednostkowych działań, zmiany postaw, wzorców zachowań, bardzo wiele zależy.

W. Pogorzelska

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button