ZPKWŁ na Łódzkich Dożynkach Wojewódzkich w Walewicach

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

W dniu 25 sierpnia odbyły się Wojewódzkie Dożynki w Walewicach, których organizatorem był Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Powiat Łowicki, Gmina Bielawy oraz Stadnina Koni w Walewicach. Dożynki rozpoczęły się Mszą święta polową, której przewodniczył Biskup Łowicki Andrzej Dziuba. Gospodarzem dożynek był marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Zgodnie z tradycją w części obrzędowej, każda z gmin wchodząca w skład województwa zaprezentowała wieniec zrobiony z tegorocznych plonów. Stowarzyszenie „Zamiary Przyjazna Wieś” z powiatu łowickiego zwyciężyło w wojewódzkim konkursie na wieniec dożynkowy. Program niedzielnych uroczystości był silnie związany z obchodzonym w tym roku 100-leciem województwa łódzkiego. Z tej okazji uhonorowano odznakami zasłużonych sołtysów oraz posadzono Szpaler Dębów 100-lecia województwa łódzkiego.

Jednostka nasza zaprezentowała się dużym stoiskiem z własnym namiotem - na zewnątrz którego wystawialiśmy drzewa i krzewy w ramach programu "100 tys. drzew na stulecie Województwa Łódzkiego". Pracownicy ZPKWŁ OTNPK dla tłumnie odwiedzających nasze stoisko gości organizowali liczne konkursy, gry i zabawy edukacyjne - w których nagrodami były wydawnictwa ZPKWŁ, drzewa oraz krzewy.

 

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button