Nocne świecenia w Przedborskim Parku Krajobrazowym

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

W miniony piątek (12.07.) w godzinach wieczornych na terenie siedziby PPK miało miejsce spotkanie z członkami Łódzkiego Oddziału Towarzystwa Entomologicznego i Fundacji "Biodiversitatis" w ramach wydarzenia "Nie taka ćma straszna, czyli wielkie nocne wabienie owadów do światła"

W sali edukacyjnej parku przeprowadzono prezentację dotyczącą biologii owadów nocnych oraz metod ich badania. Na zapleczu biura zorganizowano świecenia, które pokazały uczestnikom przykład prac terenowych przy zastosowaniu światła, jako elementu wabiącego w poznawaniu świata owadów nocnych.  Zaprezentowano metody pozyskiwania owadów i ich przechowywania do dalszych prac badawczych, zasady pracy z atlasem oraz technikę rozkładania elementów wabiących. W oczekiwaniu na przylot kolejnych owadów prowadzący spotkanie udzielali odpowiedzi na liczne pytania uczestników świecenia. Możliwość bezpośredniego kontaktu z owadami nocnymi jest wspaniałą lekcją o pięknym świecie tych zwierząt oraz daje podstawy do przełamywania uprzedzeń wobec tych istot.

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button